Opakowania standardowe

To sprawdzone globalnie i używane od lat rozwiązania według standardu FEFCO. Jest to też pewność, że otrzymasz dokładnie takie opakowanie jak przedsiębiorca z innego kraju.

Rodzaje, kształty, schematy składania, oznaczenia – wszystko zebrane w jednym systemie.

Korzyści z wyboru standardu FEFCO

Redukcja kosztów

Jasne reguły produkcji łatwiejszy transport i magazynowanie prowadzą do redukcji kosztów produkcji.

Szybka realizacja

Redukcja czasu realizacji opakowania nawet do 50% względem produkcji opakowań niestandardowych.

Dużo wariantów

Zrealizujemy specyficzną wizję lub niestandardowe wymagania funkcjonalne opakowania. Zaskoczysz konsumenta niestandardowym podejściem do produktu.

Pewność efektu

Przyjęty standard zmniejsza ryzyko wystąpienia pomyłki. Pudełka, które otrzymasz to efekt lat pracy specjalistów.

Sprawdzone rozwiązania

Standard używany od lat w kilkunastu krajach Europy zdążył przyzwyczaić do siebie wielu dystrybutorów i klientów.

Prosta komunikacja

Standard pozwala uniknąć długiej wymiany zdań. Wszystkie potrzebne technikalia są już zawarte.

Nasze realizacje

Opakowanie na pizze
Opakowanie na pizze
Opakowanie na pizze

W Multiopaku tworzymy w oparciu o standard FEFCO. FEFCO to organizacja zrzeszająca pracowników z 412 firm z branży produkcji opakowań z całej Europy. Od 60-ciu lat pracuje nad ulepszeniem procesu tworzenia pudełek i ich dystrybucji.

Najczęstsze pytania

Czy multiopak (Multifarb) jest producentem opakowań czy jedynie pośrednikiem?

Od początku naszej działalności (1996) opakowania wykonujemy we własnym zakresie. Posiadamy maszyny wykrawające, laminujące, drukujące i klejące/zszywające.

Współpracując z nami masz pewność że nie poniesiesz dodatkowych kosztów – marż pośredników.

Jaka jest najmniejsza ilość produktów które można zamówić?

Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Wszystko zależy od wielkości opakowań i specyfiki ich produkcji (rodzaju operacji jakie wykonujemy i stosowanych maszyn). Standardowo przyjmuje się, że minimum to ok 600 m2 tektury – co oznacza, że możemy się podjąć indywidualnej produkcji 600 szt opakowań, które mają powierzchnię ok 1m2. Zachęcamy jednak do kontaktu, podczas rozmowy z naszymi handlowcami wyjaśnimy jakie mamy możliwości w stosunku do Państwa zapytania.

Czy przyjmujemy zlecenia telefoniczne?

Nie stosujemy takiej formy współpracy ze względu na dużą możliwość wkradnięcia się błędu w proces realizacji. Należy pamiętać, że produkowane opakowanie ma zazwyczaj kilka unikalnych parametrów (gramatura, rodzaj fali, wymiary, rodzaje poszycia, nadruki, itp.).  Zachowanie drogi pisemnej (mailowej) pozwala na znaczne obniżenie ryzyka omyłki.

Oczywiście zapraszamy do kontaktu telefonicznego w przypadku, gdy potrzebujecie Państwo jakichkolwiek informacji, służymy pomocą.

Ile trwa produkcja opakowań?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zależy to do ich specyfiki. Zakładając, że posiadamy na stanie odpowiednią tekturę, proste opakowania klapowe jesteśmy w stanie wyprodukować w 2 dni robocze, skomplikowane opakowania laminowane i zadrukowane to już kwestia ok 5 dni (aby zachować odpowiednią jakość półprodukty musimy sezonować, a wiąże się to z dodatkowym czasem).

Zlecenia, które wymagają pozyskania surowców realizujemy w około 10 – 15 dni roboczych w normalnych warunkach rynkowych.

Jakie są koszty dostaw?

To zależy od ilości i gabarytów zamówionych opakowań.

Korzystamy zarówno z transportu własnego, jak i zewnętrznych firm spedycyjnych.  Jeśli towar dostarcza firma kurierska koszt dostawy 1 palety towaru wprost wynika z jej aktualnego cennika.
Mając na celu wygodę naszych kontrahentów w większości przypadków staramy się wliczać koszt dostawy w cenę jednostkową opakowania i dzięki czemu klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Czy można odebrać zamówione opakowania osobiście?

Oczywiście. Po uzgodnieniu terminu wykonania, produkt zostanie dla Państwa przygotowany i zabezpieczony. Będzie możliwy do odbioru w dni robocze w godzinach od 6 do 21.

Czy jest możliwość płatności z odroczonym terminem?

Tak.

Ze względu na ogólne warunki współprace musimy rozpocząć od minimum dwóch transakcji przedpłaconych lub gotówkowych na łączną kwotę minimum 2000 zł. Po tym fakcie możemy Państwu sprzedawać nasze produkty w oparciu o faktury „terminowe”.

Co to jest opakowanie „fasonowe”?

Opakowanie fasonowe jest to pudełko wykonane metodą wykrojnikową – czyli za pomocą maszyn wykorzystujących do wycinania indywidulanie wykonane wykrojniki. Opakowania takie najczęściej tworzone są jako samoskładalne, czyli do złożenia gotowego pudełka nie są potrzebne żadne narzędzia ani dodatki.

Czym są opakowania z atestem PZH?

Opakowania z atestem PZH są przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością.
Zastosowane materiały do wykonania takich opakowań gwarantują ochronę przez migracją szkodliwych związków znajdujących się w tekturze do zapakowanego produktu.

Co to są opakowania laminowane?

Są to opakowania pokryte z jednej z lub z dwóch stroną folią, stanowi ona formę bariery oddzielającej tekturę od zapakowanego produktu.

Czy przygotowujecie projekty graficzne dla klientów?

Nie, możliwe są tylko ewentualne niewielkie poprawki do projektu przygotowanego i przesłanego przez klienta.

W jakim formacie przyjmujecie projekty grafiki ?

Pliki graficzne powinny być przesłane w formie krzywych, plik pdf, Corel lub Ilustrator (nie JPEG czy PNG).

Jaki jest koszt wykonania osprzętu do wykonania opakowania?

Koszt wykonania osprzętu jest wyceniany indywidualnie i zależy od projektu przesłanego przez klienta.

Ile zajmuje przygotowanie i wykonanie osprzętu potrzebnego do wykonania opakowań?

Osprzęt jest przygotowywany przez zewnętrzną firmę, orientacyjnie trwa to od 5 do 10 dni roboczych.

Szukasz niestandardowego opakowania?

Realizujemy pudełka o nietypowych kształtach, materiałach oraz z dodatkowymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Najpierw widzimy możliwości, a potem ograniczenia technologiczne.

  • Projektowanie opakowań
  • Indywidualny wykrojnik
  • Pełny/częściowy zadruk w jakości HD
  • Dodatkowe warstwy – np. laminat z folii
  • Klejenie/zszywanie opakowań

Opakowania niestandardowe

Realizujemy pudełka o nietypowych kształtach, materiałach oraz z dodatkowymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Najpierw widzimy możliwości, a potem ograniczenia technologiczne.

  • Projektowanie opakowań
  • Indywidualny wykrojnik
  • Pełny/częściowy zadruk w jakości HD
  • Dodatkowe warstwy – np. laminat z folii
  • Klejenie/zszywanie opakowań

Służymy pomocą

Doradzamy najwłaściwsze rozwiązania kierując się kolejno funkcjonalnością, ekonomią oraz atrakcyjnością wizualną. W razie jakichkolwiek wątpliwości chętnie doradzimy właściwe rozwiązanie.

Opakowania kartonowe niestandarodowe

Opakowania niestandardowe kartonowe na produkty to rodzaj opakowań, które są projektowane i produkowane na specjalne zamówienie klienta. Są one dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta i mogą być zaprojektowane w niestandardowych rozmiarach, kształtach lub z niestandardowymi drukami i grafikami.
Jednym z głównych zastosowań tych opakowań jest pakowanie produktów wymagających specjalnej ochrony, takich jak delikatne elektronika, kosmetyki, kosztowne klejnoty czy produkty spożywcze. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, takich jak tektura falista, tektura lita czy specjalne tworzywa sztuczne, w zależności od potrzeb produktu.

Wyceń swój projekt

Odpowiedź na zapytanie ofertowe otrzymasz do 60 minut*

*Nasz konsultant podejmie kontakt z Tobą we wskazanym czasie. Jeśli charakterystyka projektu pozwoli na szybką wycenę to otrzymasz ją przy pierwszej konsultacji. W innych przypadkach konsultant omówi dodatkowe niezbędne informacje oraz powiadomi Cię o terminie wyceny. Dotyczy zapytań złożonych od poniedziałku do piątku między godziną 8:00, a 15:00.