Jak przygotować pliki do druku?

Metodologia druku

Wykorzystujemy metodę fleksodruku selektywnego oraz pełnokolorowego fleksodruku HD.

Posiadamy własny mieszalnik farb umożliwiający ekonomiczne uzyskanie kolorów Pantone.

Druk selektywny rekomenduje się do wydruku prostych kompozycji niezawierających zdjęć lub przejść tonalnych. Istnieje możliwość zadruku
z użyciem pokryć specjalnych typu:

  • farba biała
  • pigment metalizowany (złoty/srebrny/miedziany)
  • lakiery bezbarwne

Druk pełnokolorowy HD umożliwia drukowanie w wysokiej jakości projektów zawierających przejścia tonalne, czy zdjęcia.

Wycena jest uzależniona od metody druku jak i ilość kolorów wykorzystanych w projekcie.

Kolorystyka

 

Opracowane projekty należy przygotować z wykorzystaniem przestrzeni CMYK+1* lub ustandaryzowanych farb Pantone®.

Informacja – CMYK + 1 oznacza, że istnieje możliwość zadruku z wykorzystaniem standardowych farb CMYK oraz jednego pokrycia specjalnego – farba biała, pigment metalizowany złoty/srebrny lub lakier bezbarwny.

p

Użycie pokrycia specjalnego (+1) oraz farb Pantone w projekcie należy oznaczyć tworząc dedykowane próbki koloru nazwane: Special lub Pantone (numer koloru) – np. Pantone 741C

s

Projekty przygotowane w przestrzeni barw RGB (dla wyświetlaczy) odgórnie są obwarowane zasadą wykonania projektu na ryzyko zamawiającego bez możliwości reklamacji braku spójności kolorystycznej wydruku z projektem widzianym na ekranie monitora.

Teksty: kolor + wektoryzacja

Przy dużej ilości tekstów rekomendujemy użycie jak najmniejszej liczby składowych CMYK (np. dla czarnego C0 M0 Y0 K100). Naturalnym zjawiskiem w druku są przesunięcia matryc oraz “zalewanie się” drobnych tekstów.

s

Wszystkie teksty należy zamienić na krzywe (obiekty wektorowe)

Limit nafarbienia

Każdy typ papieru lub tektury ma określoną chłonność. Rekomendujemy nieprzekraczanie nafarbienia powyżej 220%. Chcąc uzyskać głęboką czerń sugerujemy składowe: C15 M15 Y15 K100

Minimalna grubość lini
0,25 pt / 1 mm

Skala
1 : 1

Rozdzielczość
300 dpi

Format zapisu pliku
EPS / PDF

Jesteśmy pozytywnie oceniani za zaangażowanie oraz łatwość kontaktu. Poznaj co możemy dla Ciebie zrobić.
Opakowania

standardowe

Ustandaryzowana oferta według katalogu FEFCO, którą możemy dostosować do Twoich potrzeb.
Opakowania

indywidualne

Indywidualny wykrojnik, niestandardowe konstrukcje i użyte materiały. Najpierw widzimy możliwości, a na końcu ograniczenia technologiczne.

Wyceń swój projekt

Odpowiedź na zapytanie ofertowe otrzymasz do 60 minut*

*Nasz konsultant podejmie kontakt z Tobą we wskazanym czasie. Jeśli charakterystyka projektu pozwoli na szybką wycenę to otrzymasz ją przy pierwszej konsultacji. W innych przypadkach konsultant omówi dodatkowe niezbędne informacje oraz powiadomi Cię o terminie wyceny. Dotyczy zapytań złożonych od poniedziałku do piątku między godziną 8:00, a 15:00.

Jesteśmy zakładem, który dzięki rozwiniętej infrastrukturze oraz wypracowanemu doświadczeniu jest gotowy odpowiedzialnie podjąć złożone projekty.
Sprawne, terminowe realizacje oraz dobry kontakt.

Najczęstsze pytania

Czy multiopak (Multifarb) jest producentem opakowań czy jedynie pośrednikiem?

Od początku naszej działalności (1996) opakowania wykonujemy we własnym zakresie. Posiadamy maszyny wykrawające, laminujące, drukujące i klejące/zszywające.

Współpracując z nami masz pewność że nie poniesiesz dodatkowych kosztów – marż pośredników.

Jaka jest najmniejsza ilość produktów które można zamówić?

Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie. Wszystko zależy od wielkości opakowań i specyfiki ich produkcji (rodzaju operacji jakie wykonujemy i stosowanych maszyn). Standardowo przyjmuje się, że minimum to ok 600 m2 tektury – co oznacza, że możemy się podjąć indywidualnej produkcji 600 szt opakowań, które mają powierzchnię ok 1m2. Zachęcamy jednak do kontaktu, podczas rozmowy z naszymi handlowcami wyjaśnimy jakie mamy możliwości w stosunku do Państwa zapytania.

Czy przyjmujemy zlecenia telefoniczne?

Nie stosujemy takiej formy współpracy ze względu na dużą możliwość wkradnięcia się błędu w proces realizacji. Należy pamiętać, że produkowane opakowanie ma zazwyczaj kilka unikalnych parametrów (gramatura, rodzaj fali, wymiary, rodzaje poszycia, nadruki, itp.).  Zachowanie drogi pisemnej (mailowej) pozwala na znaczne obniżenie ryzyka omyłki.

Oczywiście zapraszamy do kontaktu telefonicznego w przypadku, gdy potrzebujecie Państwo jakichkolwiek informacji, służymy pomocą.

Ile trwa produkcja opakowań?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zależy to do ich specyfiki. Zakładając, że posiadamy na stanie odpowiednią tekturę, proste opakowania klapowe jesteśmy w stanie wyprodukować w 2 dni robocze, skomplikowane opakowania laminowane i zadrukowane to już kwestia ok 5 dni (aby zachować odpowiednią jakość półprodukty musimy sezonować, a wiąże się to z dodatkowym czasem).

Zlecenia, które wymagają pozyskania surowców realizujemy w około 10 – 15 dni roboczych w normalnych warunkach rynkowych.

Jakie są koszty dostaw?

To zależy od ilości i gabarytów zamówionych opakowań.

Korzystamy zarówno z transportu własnego, jak i zewnętrznych firm spedycyjnych.  Jeśli towar dostarcza firma kurierska koszt dostawy 1 palety towaru wprost wynika z jej aktualnego cennika.
Mając na celu wygodę naszych kontrahentów w większości przypadków staramy się wliczać koszt dostawy w cenę jednostkową opakowania i dzięki czemu klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Czy można odebrać zamówione opakowania osobiście?

Oczywiście. Po uzgodnieniu terminu wykonania, produkt zostanie dla Państwa przygotowany i zabezpieczony. Będzie możliwy do odbioru w dni robocze w godzinach od 6 do 21.

Czy jest możliwość płatności z odroczonym terminem?

Tak.

Ze względu na ogólne warunki współprace musimy rozpocząć od minimum dwóch transakcji przedpłaconych lub gotówkowych na łączną kwotę minimum 2000 zł. Po tym fakcie możemy Państwu sprzedawać nasze produkty w oparciu o faktury „terminowe”.

Co to jest opakowanie „fasonowe”?

Opakowanie fasonowe jest to pudełko wykonane metodą wykrojnikową – czyli za pomocą maszyn wykorzystujących do wycinania indywidulanie wykonane wykrojniki. Opakowania takie najczęściej tworzone są jako samoskładalne, czyli do złożenia gotowego pudełka nie są potrzebne żadne narzędzia ani dodatki.

Czym są opakowania z atestem PZH?

Opakowania z atestem PZH są przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością.
Zastosowane materiały do wykonania takich opakowań gwarantują ochronę przez migracją szkodliwych związków znajdujących się w tekturze do zapakowanego produktu.

Co to są opakowania laminowane?

Są to opakowania pokryte z jednej z lub z dwóch stroną folią, stanowi ona formę bariery oddzielającej tekturę od zapakowanego produktu.

Czy przygotowujecie projekty graficzne dla klientów?

Nie, możliwe są tylko ewentualne niewielkie poprawki do projektu przygotowanego i przesłanego przez klienta.

W jakim formacie przyjmujecie projekty grafiki ?

Pliki graficzne powinny być przesłane w formie krzywych, plik pdf, Corel lub Ilustrator (nie JPEG czy PNG).

Jaki jest koszt wykonania osprzętu do wykonania opakowania?

Koszt wykonania osprzętu jest wyceniany indywidualnie i zależy od projektu przesłanego przez klienta.

Ile zajmuje przygotowanie i wykonanie osprzętu potrzebnego do wykonania opakowań?

Osprzęt jest przygotowywany przez zewnętrzną firmę, orientacyjnie trwa to od 5 do 10 dni roboczych.

Wyceń swój projekt

Odpowiedź na zapytanie ofertowe otrzymasz do 60 minut*

*Nasz konsultant podejmie kontakt z Tobą we wskazanym czasie. Jeśli charakterystyka projektu pozwoli na szybką wycenę to otrzymasz ją przy pierwszej konsultacji. W innych przypadkach konsultant omówi dodatkowe niezbędne informacje oraz powiadomi Cię o terminie wyceny. Dotyczy zapytań złożonych od poniedziałku do piątku między godziną 8:00, a 15:00.